Evye Klavuzu

EVYE KULLANIM KLAVUZU:
1. Evyeyi kullandıktan sonra eğer kalmışsa üzerindeki lekeleri siliniz, son kez suyla durulayınız ve kuru bir bezle kurulayınız. Belirli aralıklarla çelik malzemeler için üretilen çelik kremi (sitemizdeki A350 paslanmaz cilası gibi) kullanabilirsiniz. Yumuşak bir bez veya süngere uygulayacağınız çelik kremi ile yüzeyi temizledikten sonra bol su ile durulayıp kurulayınız.
2. Evye yüzeyinin çamaşır suyu, tuz eriyikleri, amonyaklı temizleyiciler, çelik yüzeyine zararlı asit ihtiva eden mamuller vb. ile temasından kaçınınız ve bu tür maddeleri mutfak tezgahınızın altında muhafaza etmemeye özen gösteriniz. Bu tür maddelerin temas durumlarında, bu maddelerin temas ettiği yüzeyleri bol su ile yıkayınız.
3. Evyenin içinde kolayca paslanan ıslak pik veya başka metal eşyaları uzun süre bırakmayınız, bunların pası evyenin yüzeyinde iz bırakmaktadır.
4. Temizleme / ovma tozları, sert yüzeyli temizleme süngeri ve fırçalar yüzeyin çizilmesine neden olmaktadır. Bunları kullanmayınız.
5. Evyenin normal kullanımı sırasında çizikler ortaya çıkmaktadır, ancak bunlar evyenin kalitesini bozmamaktadır. Paslanmaz çeliğin yüzeyinde çok ince bir oksit tabakası oluşmakta ve bu da yüzeyi korozyona ve aşınmalara karşı korumaktadır.
6. Evyelerinizin üzerine ağır yükler koymayınız.

by AnkastreEvyeci